Wypożyczalnia samochodów Słupsk

Wypożyczając samochód, ograniczać Cię będzie wyłącznie zachodzące słońce, bo miejsc, które nie tylko warto, ale trzeba zobaczyć jest cała lista. Słowiański Park Narodowy, Syrenka w Ustce, Skansen w Klukach czy Dolina Charlotty, gdzie przyjeżdżać lubi Carlos Santana, to część z największych atrakcji ziemi słupskiej. Rozkoszuj się darami naszej ziemi, z których przed kilkoma wiekami korzystali książęta pomorscy.

Auto z wypożyczalni- to się opłaca!

Zwiedzać można na piechotę, autobusem, stopem albo autem z wypożyczalni. Każda z tych opcji ma swoje plusy, ale autem z wypożyczalni samodzielnie rozplanujesz zwiedzanie, tak by zobaczyć jak najwięcej. Nie ogranicza Cię czas, nie musisz się nigdzie spieszyć, w dowolnym momencie, gdy spostrzeżesz coś ciekawego bądź postanowisz odpocząć, zanurzyć się w Bałtyku, możesz się zatrzymać. Auto z wypożyczalni bez karty kredytowej, to swoboda, wolność wyboru i atrakcyjniejsze wczasy. Poniżej kilka wspomnianych wcześniej atrakcji.

1. Syrenka w Ustce i Bunkry Blüchera

Chcesz aby spełniło się jedno z Twoich marzeń? Potrzyj biust Syrenki i pomyśl życzenie. Stąd jej wytarte piersi. Syrenka w Ustce stoi na kamiennym molo od 2010 roku, a wiążą się z nią liczne legendy. Zwrócona w stronę morza wypatruje usteckich rybaków, czuwając nad ich bezpiecznym powrotem do domu. Niedaleko Syrenki znajduje się latarnia morska z XIX wieku (wpisana do rejestru zabytków). Kawałek dalej w pobliżu wydm, mieszczą się dwa porty i kanał z kutrami rybackimi- to miejsce gdzie kupisz świeżą rybę. Obok Syrenki w słoneczny dzień, schłodzisz się w Bałtyku.

Syrenka Ustecka

W Ustce czeka na Ciebie jeszcze jedna duża atrakcja, Bunkry Blüchera. I nie jest to tylko miejsce dla miłośników militariów. Pochłaniają bez reszty, przenoszą do innego świata, stanowią świetną rozrywkę dla małych i dużych. Bunkry były niegdyś bazą niemiecką, zbudowaną przez hitlerowskie lotnictwo. Choć Niemcy myśleli, że Polacy nie mają o nich pojęcia, to nie tylko o nich wiedzieli, ale również mieli ich plany. Przez lata bunkry były pokryte wydmami i zalesione, dziś to jedna z największych atrakcji Ustki. Przewodnik w mundurze szeregowca Wojska Polskiego, interaktywne pokazy, realistycznie wyglądające manekiny, hologramy to bliskie spotkanie z historią. Ale to nie wszystko, bo na odwiedzających czeka strzelnica paintballowa, ASG (wiele replik broni z okresu II wojny światowej), kiermasz militarny, a dla smakoszy kuchnia polowa i najlepsza grochówka nad morzem.

2.Słowiński Park Narodowy

Leżący między Łebą a Rowami Słowiński Park Narodowy został utworzony w 1967 roku. W 1977 roku Park uznany został przez UNESCO Światowym Rezerwatem Biosfery. Określany bywa polską Saharą nad Bałtykiem. Wysokie nawet na 40 metrów piaskowe wydmy, które przesuwają się do 10 metrów rocznie są ewenementem w Europie. A dzika, nieskażona ręką człowieka natura to idealne miejsce, by oddychać pełną piersią. Przez Park płynie siedem rzek, a największe to Łeba oraz Łupawa. Znajduje się tam również trzecie pod względem wielkości jezioro w Polsce, Łebsko. Inne to Dołgie Wielkie i Gardno. Poza tym, liczne trasy rowerowe i spacerowe. Słowiński Park Narodowy to idealne miejsce dla wszystkich, którzy kochają kontakt z naturą i aktywny wypoczynek.

3. Kluki

Niezwykłe miejsce, gdzie dotkniesz tradycji, kultury, historii przodków. Skansen, otwarty w 1963 roku, przybliża życie Słowińców. Odwiedzając Muzeum Wsi Słowińskiej, zobaczysz jak żyli członkowie tej niewielkiej grupy, jak wyglądały ich domy, zagrody, czym się zajmowali, jakich przedmiotów używali na co dzień. Organizowane są również imprezy plenerowe, m. in. czarne wesele przypadające w długi weekend majowy, w niedzielę u Klicków, w każdą niedzielę lipca i sierpnia skosztujesz dawnych przysmaków i potańczysz w rytm dawnej muzyki. Przespacerujesz się ścieżką przyrodniczą nad Jezioro Łebsko, a później zjesz coś dobrego w karczmie Dargoscha. Kluki oddalone są od Ustki o 40km, dlatego dotrzesz tam tylko samochodem.

Kluki – dojedziesz tam tylko samochodem

4. Dolina Charlotty

To miejsce, w którym z pewnością nikt nie będzie się nudził. Wielki kompleks to duże możliwości. Oddalona o około 10 km od Ustki Dolina Charlotty to królestwo zwierząt, aktywności i przyjemności. Na 10 wyspach, usytuowanych w rozlewisku Słupi, mieszkają kangury, lemury, zebry, strusie, kapucynki i wiele innych egzotycznych zwierząt. Stworzone na wyspach warunki odwzorowują środowisko naturalne ich mieszkańców. Można wybrać się w rejs i z bliska podziwiać egzotyczne zwierzęta. Częścią Doliny Charlotty jest kraina bajek. Idealne miejsce na przechadzkę z dziećmi, bo w tym miejscu spotka się z ulubionymi bohaterami z bajek i baśni. Dużą atrakcją jest również wioska mongolska. Poza tym w skład kompleksu wchodzi Hotel SPA, Rybaczówka i Gościniec Charlotty. W Dolinie Charlotty również aktywnie spędzisz czas, możesz jeździć konno, pływać kajakiem, rowerkiem wodnym, wykazać się w parku linowym. A każdego roku przybywają tu miłośnicy rocka na Festiwal Legend Rocka.


Wynajem auta, czyli jak to wszystko zobaczyć

Jest tyle pięknych miejsc do zobaczenia na ziemi słupskiej, że auto bywa bardzo przydatne. Wynajem samochodu na dzień bądź kilka dni to możliwość zwiedzania do woli, czerpania z urlopu tyle, ile się da. Nie wspominając już o wygodzie podróżowania, klimatyzowanym, bezpiecznym samochodem. I przede wszystkim to niezależność, bo wynajmując auto, Ty decydujesz, gdzie jedziesz i jak długo delektujesz się miejscem. Robisz to, na co masz ochotę!